İzmir Saç Ekimi Mezoterapi

İzmir saç ekimi - mezoterapi konularında en iyi hizmeti uygun fiyatlarla sunmak için hastanemiz çalışmaktadır.

Bayanların görünümüne ne denli önem verdiklerini hepimiz biliriz. Özellikle de saç konusunda oldukça özenlidirler. Saçlarının bakımsız olması ve de dökülmesi onları rahatsız eder. Saç dökülmesi bayanların en fazla rahatsızlık duyduğu sorunlardan birisidir. Bu nedenle bu probleme çözüm ararlar. Ve saç dökülmesine ne iyi geliyorsa sırayla denemeye başlarlar. Fakat günümüzde kullanılan yöntemler sayesinde bu konuyu artık çok fazla dert etmenize gerek yok. Geliştirilen uygulamalar sayesinde bu şikâyetlerinizden kurtulabilirsiniz. Saç dökülmesi bayanların olduğu kadar erkeklerinde şikâyet ettiği bir durumdur. Bu durumdan kurtulmanın günümüzde çeşitli yolları bulunmaktadır. Saçların dökülmesinin sebebi saçın fizyolojik yapısında incelme olmasıdır. Saçlar güçsüzleştiği zaman dökülürler. Bu duruma çözüm getirmek için saçların belli yöntemlerle güçlenmesi sağlanmaktadır. Günümüzde saçların bakımı için kullanılan yöntemler arasında mezoterapi ve PRP yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemin halk adındaki ismi de saç ekimidir.

Prp Nedir?

Bu yöntemde kendi kanımızda bulunan materyaller kullanılarak saçlı deri dokusunun onarılması ve     bu dokuda bulunan saç köklerinin onarılması sağlanır. Bu tedavi yönteminin uygulanması kısa sürmektedir. Ve etkisini kısa zamanda göstermektedir. Saç tedavisinde kullanılan en etkili yöntemlerdendir. Bu yöntemde saç kaybının durdurulması amaçlanır. Zayıf saç tellerini kullanılan materyallerle güçlendirerek saçların dökülmesi engellenir. Bu yöntemde kişilerin kendi kanı kullanılmaktadır. Bu nedenle herhangi bir alerji reaksiyonu ortaya çıkmaz. Hasar gören zayıf saç telleri bu yöntemle hızlı bir şekilde onarılmaktadır.

Bu yöntemin uygulanmasında tedavi edilecek kişiden yaklaşık olarak 10 ya da 20 ml kan alınır. Daha sonra alınan bu kandaki bileşenler özel olarak ayrıştırılır. Kandan elde edilen zengin materyaller daha sonra saçsız bölgeye enjekte edilmektedir. Yöntemin uygulandığı bölgede doku gelişimi başlar ve saçlar onarılarak güçlendirilir. Hem erkekler hem de bayanlar için uygun olan bir yöntemdir. Bu yöntem çok kolay şekilde uygulanmakta ve sonuçları çok iyi olmaktadır. Saç tedavisinde en çok tercih edilen yöntemler arasındadır. Çoğu kişinin saç dökülme problemine çözüm olmuştur. Bu yöntemin uygulanmasından sonra bayanlar ve baylar güçlü saçlara kavuşmaktadır. Yöntemin en büyük avantajı herhangi bir yan etkisinin bulunmamasıdır. Çünkü işlem kendi kanınızdan yapılmaktadır. Böylece işlem sonrasında hiçbir sıkıntı yaşamıyorsunuz.

Saç mezoterapisi yöntemini incelemeden önce mezoterapi hakkında bilgi vereceğiz.

Mezoterapi Nedir?

Vücudunuzda var olan ve şikâyete neden olan hastalıkların, ağrıların, yaraların, yara izlerinin küçük iğneler aracılığıyla yok edilmesini sağlayan bir yöntemdir. Lokal anestezi yöntemi ile uygulanmaktadır. Mezoterapi saç tedavisinde de sıklıkla kullanılan yöntemlerdendir. Bu uygulamadan sonra hastalar şikayetlerinden büyük oranla kurtulurlar.

Mezoterapi uygulamasının etki etmesi uygulanacak olan bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Bazı bölgelerde bir seansta bazı bölgelerde ise iki üç seansta etkisini gösterir. Mezoterapi öncesinde dikkat etmeniz gereken belli noktalar vardır. Mezoterapi tedavisinden önce beslenmenizde bazı düzenlemeler yapmalısınız. İzmir saç ekimi merkezleri sizi bu konuda ayrıntılı olarak bilgilendirecektir. Mezoterapi öncesinden yüksek protein içeren besinlerden uzak durmalısınız. Aynı şekilde kafein içeren katı ve sıvı gıdalardan uzak durmalısınız. Soğuk algınlığı zamanında kullanılan ilaçları da kullanmamanız gerekir. Mezoterapi sonrasında ilk gün sıcak duş almamaya özen göstermelisiniz.

Mezoterapi İle Hangi Hastalıklar Tedavi Edilmektedir?

Mezoterapi yöntemi birçok konuda hastalara tedavi seçeneği sunuyor. Eklem ağrılarının tedavisinde, boyun ve bel fıtığı hastalıklarının tedavisinde, migren ve adet ağrılarının tedavi edilmesinde, spor yaralanmalarının tedavisinde, selülit ve varis tedavisinde, obezite tedavisinde, bölgesel zayıflamada, saç dökülmesini durdurma tedavisinde, cilt lekelerinin tedavisinde, çilli ciltlerin tedavisinde, yara izlerinin tedavisinde, cilt çatlaklarının tedavisinde, cilt yaşlanmalarının tedavisinde kullanılan yöntemdir. Görüldüğü gibi pek çok soruna çözüm getirmektedir. Mezoterapinin görülen bir yan etkisi henüz bulunmamıştır. Fakat mezoterapiyi yaptıracağınız merkezin güvenilir olması ve alanında uzman kişilerle çalışması gerekir. Bu konuya oldukça özen göstermeli ve sertifikası olmayan yerlerde kesinlikle bu tedaviyi yaptırmamalısınız. Saç ekiminde kullanılan iğneler neredeyse bir saç teli kadar ince olduğundan acı hissetmezsiniz. Fakat her ihtimale karşı uygulamanın yapılacağı bölge lokal anestezi ile uyuşturulur.

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç mezoterapisi saç köklerini daha aktif hale getirerek saçların daha uzun süreli yaşamalrını sağlayan yöntemdir. İlaçlar uygulanacak bölgede kullanılır. Sadece bu alanla sınırlıdır. Ve bu yöntemin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Saç mezoterapisi sonrasında çok iyi sonuçlar elde edilmektedir. Saç mezoterapisinde uygulanacak alanın problemine yönelik amaca uygun olarak hazırlanan ilaç karışımları, bölgesel olarak çok küçük dozlar şeklinde özel iğnelerle cilt içine uygulanır. Derinin orta tabakasında buluna kılcal damarlara ilacın ulaşması sağlanır. Ve böylelikle bölgede hızlı bir gelişim başlar. Uygulanan ilacın içinde saç kökleri için besleyici vitaminler, mineraller, proteinler, antioksidanlar, bölgesel kan dolaşımını arttırıcılar bulunmaktadır. Saç mezoterapisinin uygulanma süresi kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Uygulanacak seans saçın ve saç derinin durumuna göre değişiklik göstermektedir. Saç ekimi uygulaması 4 ile 10 seans arasında değişiklik gösterebilmektedir. Seansların aralığı 7 ile 10 gün arasında değişiklik gösterir.

Üçüncü ya da dördüncü seanstan sonra değişimler iyileşmeler başlamaktadır. Saç mezoterapisi etkisini göstermeye başlar. Mezoterapi uygulamasının etkisi 3 ya da 4 yıl sürmektedir. Saç ekimi yan etkisi olmayan bir yöntemdir ve çok kısa sürede etkilerini gösterir. İzmir'de en iyi teknolojileri hastanemiz uygulamaktadır ve siz de kısa sürede saç dökülmesi probleminize çözüm bulursunuz. Bu yöntemle birlikte kan dolaşımı hızlanır. Bunun sonucunda da saç köklerinde hücresel çoğalma meydana gelir. Saçlı deri gerekli olan nem oranına ulaşır. Böylece saçlarınız güçlenmeye başlar ve dökülmez. Saç mezoterapisi sayesinde saçlarınızın güçlenmesini ve daha sık hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Saç mezoterapisi sayesinde cansız saç problemlerinden de kurtulmuş olursunuz. Erkeklerde ve kadınlarda saçların dökülmesinin nedenleri saçlardaki bozukluk ve saç yapısının yeterince beslenmemesidir. Saç mezoterapisi ilk olarak bu sorunu ortadan kaldırmayı hedefler. Tedavi de ilk sonuç saçlarınızın artık eskisi gibi dökülmemesidir. Saç mezoterapisi sayesinde saç dökülmesi durdurulduktan sonra saçların kaliteli hale gelmesi sağlanır. Saç mezoterapisi sayesinde saç diplerinde ince tüy halinde bulunan fakat dökülmeyen saçlar da güçlü hale gelir. Saçlarınızdaki cansızlık ortadan kalkar. Saçlarınız güçlü hale gelir ve parlamaya başlar. Varlıklarını korumalarına rağmen saç üretmeyen hücreleri de harekete geçirir mezoterapi yöntemi. Mezoterapi yöntemi sayesinde saçlarınız güçlenir ve çok parlak bakımlı hale gelir. Bakımlı bir görünüme kavuşur. Saç mezoterapisi saç dökülmesinin durmasında oldukça etkili bir yöntemdir. Mezoterapiye ek olarak saçlarınıza bakımda yapabilirsiniz. Doktorunuzun önerdiği şampuanları, tonikler yağları da kullanabilirsiniz. mezoterapiye ek olarak saç dökülmesi fazla olan erkeklerde ilaç tedavi uygulamasının da yapılması gerekebilir.

Saç mezoterapisinde saç gelişimi için gerekli olan faydalı maddeler saç köklerine direkt olarak verilmektedir. Böylece saçların kısa zamanda beslenmesi sağlanarak dökülmeleri önlenmektedir. Ayrıca saç mezoterapisi saçlarınızın sadece dökülmesini engellemez mükemmel görünmesine de katkı sağlar. Saçlarınızın daha canlı gözükmesini sağlar ve saçlarınızın daha çabuk uzamasına yardımcı olur. Saç mezoterapisinin daha etkili olabilmesi için ilk önce saçların neden döküldüğünün iyi şekilde anlaşılması gerekir. Çünkü saç dökülmesinin altında yatan nedenler tedavi edilmeden mezoterapi uygulanırsa tam istenilen sonuç elde edilmeyebilir. Mesela kişinin kansızlık nedeniyle saçları dökülüyorsa ilk önce kansızlığın tedavi edilmesi gerekir. Böylece mezoterapi yöntemi daha etkili sonuçlar verir. Mezoterapi yönteminin en büyük avantajlarından birisi yan etkisinin olmamasıdır. Bu nedenle günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Ve mezoterapi uygulaması yaptıran kişilerin büyük yüzdelerle sonuçlardan memnun kaldıkları gözlemlenmiştir.

İzmir saç ekimi birçok kişiye uygulanabilmektedir. Mevsimsel, strese bağlı ya da doğum sonrasında yoğun saç dökülmeleri yaşayanlar saç mezoterapisinden yararlanabilirler. Hormonsal ya da genetik saç dökülmelerinde bu yöntem ek tedavi olarak uygulanabilmektedir. Mezoterapi yönteminde kullanılan ilaçların içeriği hastaların ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir. Böylelikle çok daha etkili sonuçla elde edilmektedir. Mezoterapi sonrasında saçlarınız dolgun ve bakımlı görünecektir.Saç Ekimi İzmir bölgesinde çok gelişmiş profesyonel kadrosu ile sizlere daha iyi hizmet vermek amacı ile birçok üniteye sahip geniş yelpazesi ile öncelikle sağlığınızı korumayı, daha sonra sizleri en son teknoloji yardımıyla güzellik alanında sonsuz doyuma sorunsuz bir şekilde ulaştırmayı hedeflemektedir. Güzellik her insanın hakkıdır prensibiyle Özel Karakaş Hastanesi erkek ve bayan estetiğinde 1. sınıf kaliteyle hizmet vermekteyiz. Öncelikle bu bir ekip işidir bu nedenle tecrübeli bir ekip çok önemlidir. Saç ekimi yapan kişilerin bu konuda oldukça uzman ve uzun yıllardır bu işi yapıyor olmalıdır. Her ekibin saç ekim teknikleri farklı olabilir. Bunun nedeni ülkemizde ve Dünya’da bu konuda bir standart yoktur. Bu nedenle her merkezin elde ettiği sonuçlar birbirinden çok farklı olabilmektedir. Ekibin tecrübesi burada ortaya çıkar. Hangi teknikle yapılırsa nasıl bir sonuç alınır? Saç ekimi için en önemli etkenlerin başında Doğru Planlama gelir.  Bunun çok iyi araştırılması gerekmektedir.

Saç Mezoterapisinin Avantajları Nelerdir?

-Lokal / bölgesel uygulanımı
-Doğrudan hedef dokuya verilim
-Dökülmenin durmasının yanı sıra tüm saçların daha canlı ve parlak görünmesi
-Sistemik yan etki azlığı
-Kullanılan ilaçların ufak dozlarda verilmesi
-İlacın aktif yararlanımı
-İlacı bizzat hekimin uygulaması
-Seans aralarının uzun, seans sayılarının az olması
-Sonuç kalitesinin yüksek olması
-Mezoterapi fiyat olarak düşük maliyetlidir

 

Saç Mezoterapisi Yaptıranlar Kimlerdir?

Mevsimsel, strese bağlı, gebelik sonrası ya da metabolik nedenlerle saçlarında aşırı dökülme yaşayanlar, kırılma, cansız ve mat görüntüden şikâyeti olanlar saçlı deri mezoterapisinden yararlanabilirler. Saç mezoterapisinde, saç gelişimi ve sağlıklı saç telleri üretilmesi için gerekli olan eksikliklerin yerine konmasıyla daha dolgun, hacimli ve parlak saçlara sahip olunur. Özellikle kıl kökünde bir küçülmenin gözlendiği ve kılın oluşum ve büyüme evresi olan “anajen aktif büyüme dönemi evresinde” kısalmanın saptandığı “androjenik alopesilerde (erkek tipi saç dökülmesi)” mezoterapi uygulanması faydalıdır.

Hormonsal ve genetik saç dökülmelerinde ise bu yöntem destek tedavi olarak tercih edilebilir. Mezoterapi uygulamasında kullanılan karışımın içeriği kişinin ihtiyaçlarına göre düzenlenebilmektedir. Saç mezoterapisi, lokal / bölgesel uygulanış, doğrudan hedef dokuya verilim, dökülmenin durmasının yanı sıra tüm saçların daha canlı ve parlak görünmesi, sistemik yan etki azlığı, kullanılan ilaçların ufak dozlarda verilmesi, ilacın aktif yararlanılışı, ilacı bizzat hekimin uygulaması, seans aralarının uzun, seans sayılarının az olması, sonuç kalitesinin yüksek olması, düşük maliyetli olması sebebiyle birçok yönteme göre daha avantajlıdır. Saç mezoterapisi yaptıranlar oldukça memnun kalmaktadır. 

Saç Mezoterapisi Kaç Seans Uygulanır?

Saç mezoterapisi ihtiyaca göre 4 - 10 seans uygulanabilir. Bu sayı, saçlı derideki ve saç tellerindeki hasarın düzeyine ve dökülme hızına göre belirlenir. Seans aralıkları 7 - 10 gündür. İlk olumlu gelişmeler 3. ya da 4.seanstan sonra görülmeye başlar. Bazı hastalarda ayda bir devam tedavisi halinde tedaviye devam edilebilir. Ortalama etki süresi 3 - 4 yıldır. Saç mezoterapisi yan etkisi olmayan, kısa sürede etki gösteren bir tedavidir. Bu yöntem sayesinde saçlı deride kan dolaşımı artar, saç köklerinde hücresel çoğalma ve büyüme hızla uyarılır, saçlı deri gerekli nem oranına ulaşır. Besinsel destek aynı zamanda saç tellerinin koruyucu keratin kılıfının da geliştirilmesini sağlar. İşlem, çok ince uçlu iğnelerle yapıldığından çok fazla acı hissedilmez. İşlem sonrası buzlu ped uygulaması ile kişi rahatlatılır. Saç mezoterapisi fiyat olarak da oldukça uygundur.

Kimler Saç Mezoterapisi Yaptırmalı?

Mevsimsel, strese bağlı, gebelik sonrası ya da metabolik nedenlerle saçlarında aşırı dökülme yaşayanlar, kırılma, cansız ve mat görüntüden şikâyeti olanlar saçlı deri mezoterapisinden yararlanabilirler. Saç mezoterapisinde, saç gelişimi ve sağlıklı saç telleri üretilmesi için gerekli olan eksikliklerin yerine konmasıyla daha dolgun, hacimli ve parlak saçlara sahip olunur. Özellikle kıl kökünde bir küçülmenin gözlendiği ve kılın oluşum ve büyüme evresi olan “anajen aktif büyüme dönemi evresinde” kısalmanın saptandığı “androjenik alopesilerde (erkek tipi saç dökülmesi)” mezoterapi uygulanması faydalıdır. Erkek tipi saç dökülmesi yaşayan bireylerin mutlaka tedavi olmaları gerekir. Saç mezoterapisi fiyat olarak oldukça uygun olduğu için rahatça tedavi olabilir ve mükemmel saçlara kavuşabilirsiniz. 

GEBELİKTE SAÇ MEZOTERAPİSİ

Gebelikte saç kayıpları, gebelik ile ilgili belirtiler arasındadır. Saç dökülmeleri meydana gelen hormonal değişimler sebebiyle normal kabul edilen ancak anne adaylarını rahatsız eden bir sorundur.. Bu sebeple de hamile olan anne adaylarının bir kısmı gebelik sırasında saç mezoterapisi yaptırmak isteyebilir. Ancak gebelik süreci boyunca mezoterapi uygulanması sakıncalıdır. Anne ve bebeğe kesinlikle zararı vardır. Bu sebeple saç dökülmeleri doğumdan sonra da devam ederse, o zaman yaptırılması düşünülmelidir. Emzirme döneminde de doktora mutlaka danışılmalıdır. Gebelik sırasında prp yöntemine başvurulabilir. Ancak bu yönteme başvurmak için de mutlaka kadın doğum uzmanından izin almak gereklidir. İzinsiz saç mezoterapisi kesinlikle yasak ve tehlikelidir. Saç dökülmesi çok ciddi boyutlarda değil ise, prp işlemi de doğum sonrasına ertelenmelidir. Eğer anne emzirme döneminde ise de mutlaka uzman doktora danışmalı ve izin almalıdır. 

Saç Mezoterapisi Saça Nasıl Etki Eder?

Saçları dökülmeye karşı dirençli kılmak ve korumak, daha güzel gözükmesini sağlamak ve saçlarda sıklaşma sağlamak saç mezoterapisiyle mümkündür. Saç Mezoterapisi, cansız saçlardan şikâyet edenler için en iyi çözümdür.

Mezoterapinin ilk etkisi saç dökülmesini durdurmaktır. Erkek veya kadın, hangi nedenle olursa olsun, saçlardaki bozukluk, saç yapısındaki beslenme ve dolaşım bozukluğundan kaynaklanır. Saç mezoterapisi beslenme ve dolaşım bozukluğunu, doğrudan hedefe yönelik olarak düzelttiği için dökülmeyi çok yüksek oranda durdurur. Saç mezoterapisi fiyatları da artık daha uygundur. İşlemin ikinci etkisi, saç kalitesini artırmaktır. Yöntemle, kafa derisinde ölmeyen, dökülmeyip bebek saçı gibi duran tüycüklerin veya birbirine yapışan, uçuşan ince telli saçların kalın saça dönüşmesi mümkündür. Bu doğrultuda dökülme ve ya cansızlaşma olmadan saçın canlılık ve parlaklığını amaçlayan birçok insan için de, bu etki önemli bir referanstır. Üçüncü etki ise saç hücrelerini bitkisel hayattan çıkarmaktır. Yöntem, canlılıklarını korumalarına rağmen saç üretemeyen saç hücrelerine uyarır. Bu işlevle saçsız gibi görünen alanların bile harekete geçmesi sağlanabilir. Saç dökülmelerinde, saç kökünde küçülme, saçın yaşam döngüsünde hızlanma ve saçın büyüme evresinin kısalması söz konusudur. Saç mezoterapisi fiyatları oldukça uygun olduğundan sizde hemen tedavi olup mükemmel saçlara kavuşabilirsiniz.

Mezoterapi Tabancası Hakkında

Mezoterapi tabancası ile saçın döküldüğü bölge daha sık iğnelenebilir. Elle yapılan mezoterapide ise bu imkan bulunmamaktadır. İğneleme sayısının fazla olması elle yapılan uygulamalarda pek mümkün olmamaktadır. Bu nedenle mezoterapi tabancası bu noktada etkilidir. Mezoterapi tabancasında bilgisayarda yapılan ayarlamalar sonucunda ilacın dozunun her seferinde sabit kalması sağlanabilir. Büyün seanslarda aynı dozda ilaç verilmesi sağlanır. Fakat elle yapılan uygulamalarda bazen bu ayarlama tam olarak yapılamamaktadır. Mezoterapi uygulamasında iğne derinliğin ayarlamak oldukça güçtür. Her seferinde farklı derinlikte uygulama yapabilirsiniz. Fakat mezoterapi tabancasında iğne derinliğini ayarlamak mümkündür. İğne derinliğini sabit kılarak bütün uygulamalarda aynı derinlikte iğnelerin deriye saplanmasını sağlayabilirsiniz. Mezoterapide çeşitli şekillerde ilacın verilmesi söz konusudur. İlacın iğne çıkartılırken ya da iğne ilk batırıldığında verilmesi değişkenlik gösterebilir. Elle yapılan uygulamalarda bunu ayarlamak oldukça güçtür. Fakat mezoterapi tabancası ile bunun ayarı çok rahat bir şekilde yapılabilmektedir. Bu bakımdan mezoterapi tabancası uzmanlara büyük kolaylık sağlamaktadır. Mezoterapi İzmir merkezlerinde bu tabancaların kullanıldığı merkezler mevcuttur. Günümüzde teknolojinin takip edilmesi oldukça zorlaşmıştır. Çünkü günden güne sürekli olarak yeni teknolojik aletler çıkmaktadır. Her türlü tedaviye uygun piyasaya teknolojik aletler sunan pazarlar mevcuttur. Hastanelerinde bu teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeleri gerekir. Saç Ekimi İzmir hastanelerinde çok kaliteli şekilde yapılmakta ve son teknoloji kullanılmaktadır. Bu şekilde hastaların daha etkili sonuçlar almaları sağlanmaktadır. Mezoterapi uygulamasının yapılması kesinlikle uzmanlar tarafından olmalıdır. İşinin ehli olmayan kişilere mezoterapi uygulaması yaptırmak kaçınmalısınız.

Mezoterapi uygulamasına başlamadan önce doktorunuz sizi sıkı bir muayeneden geçirmelidir. Saç dökülmesinin ne sıklıkla yaşandığı ve ne oranda olduğu konusunda doktorunuza bilgi vermelisiniz. Tüm şikayetlerinizi doktorunuza söylemelisiniz. Bundan sonra doktorunuz size ne sıklıkla mezoterapi uygulaması gerektiğini ve ilaç dozunun ne oranda olması gerektiğini söyleyecektir. Gerekli muayene yapıldıktan sonra doktorunuz mezoterapi yönteminin sizin için uygun olup olmadığını söyleyecektir.

Mezoterapi Uygulamasının Aşamaları Nelerdir?

Saç mezoterapisi beş aşamada yapılmaktadır. Bu aşamaların sırasıyla yapılması önemlidir. Bu aşamalardan herhangi birinin atlanması neticesinde uygulama iyi sonuçlar vermez. Mezoterapi yönteminin aşamaları şunlardır:

 • Termoterapi; bu uygulama ozonlanmış sıcak su buharı ile yapılmaktadır. Hastanın saçlı olan derisine yaklaşık olarak 15 dakika boyunca buhar uygulaması yapılır. Bu buhar saç derininin yumuşamasını sağlar. Böylece ilaçlar deriye daha kolay şekilde nüfuz eder. Bu buharlı uygulama sayesinde muhtemel bir ağrı hissi de azaltılmış olur.
 • NPG; Hazırlanmış olan özel enjektörün ucuna 4 mm uzunluğunda özel mezoterapi iğnesi takılmaktadır. Bu aşama saç mezoterapi tabancası kullanılarak yapılmaktadır. Saçlı deriye ilaç vermeden önce yaklaşık olarak 300 civarında iğne yapılmaktadır. Bu işlem sırasında yok denecek kadar az acı hissedersiniz. Çünkü işlemden önce yapılan ozon buhar uygulaması ve sürülen bazı ilaçlar sayesinde hissedeceğiniz acılar en az seviyeye indirilir. Bu işlemin yapılma amacı bölgenin kanamasını sağlayarak artık kandan kurtulmak istenmesidir. Bu işlem çok uzun düren bir işlem değildir. Yaklaşık olarak 3 ya da 5 dakika sürmektedir.
 • MIC; bu aşamada saçlı deriye ilaç verilir. Özel enjektörler ile ilaçların iğne yardımıyla deriye nüfus etmesi sağlanır. Bu işlem de yaklaşık olarak 3 dakika sürmektedir.
 • Yıkama; bu işlemler yapıldıktan sonra saçlı deri özel solüsyonlarla yıkanarak kurutulur.
 • A.S Kür Uygulaması; bu işlemler yapıldıktan sonra tam olarak kurumamış nemli olan saça kür uygulaması yapılır. Açık olan ine delikleri bu kürün emilmesini sağlar. Kürün bileşenlerinde lokal anestezi etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle mezoterapi sonrasında oluşabilecek ağrıları engeller. Bu kür sayesinde yaralarınız daha çabuk iyileşir.
 • Fahrenheit Yağ Kürü Uygulaması; bu yağ sayesinde uygulama yapılan bölgede bir bariyer oluşturulur. Böylece deri dış etkenlere karşı 6 saat boyunca korunmuş olur.

Mezoterapi bu aşamalardan oluşur ve çok uzun süren bir uygulama değildir. Bu aşamaların sırasıyla yapılması oldukça önemlidir. Bu aşamalardan hiçbirinin atlanmaması gerekir.

Saç Mezoterapisi Hangi Sıklıkla Uygulanmalıdır?

Saç mezoterapisinin çeşitli uygulamaları bulunmaktadır. Kişilerin şikayetlerine göre uygulamalar yapılır. Saç dökülmesi şikayeti olan kişilerin ilk önce bu problemlerine çözüm bulunmaya çalışılır. Saç dökülmesini durdurmak için hücum terapisi adı verilen mezoterapi yöntemi kullanılır. Bu uygulama genel olarak 4 seanstan oluşmaktadır. Haftada bir kere yapılır. Hastaların ihtiyacının olması halinde seans sayısında artma olabilir. 6 ya da çok nadirde olsa 8 seans uygulama yapılması gerekebilmektedir. Seansların arasında geçen zaman oldukça önemlidir. Seansların arası 3 günden kısa olmamalıdır. Aynı şekilde seansların arası 10 günden fazla da olmamalıdır. İzmir saç ekimi doktorları iki seans arasındaki en uygun zamanın 7 gün olduğunu vurgulamaktadırlar.

Saç dökülmesi durdurulduktan sonra kişilerin saçlarının daha bakımlı hale gelmesi sağlanır. Saç yapılarının güçlendirilmesi ve daha bakımlı hale gelmesi amaçlanır. Ve bu sürecin devamlılığının korunması gerekir. Bu nedenle saç dökülmesi kontrol altına alındıktan sonra mevsim geçiş mezoterapileri uygulanabilir. Bu mezoterapi uygulaması mevsim geçişlerinde 3 ay arayla yılda 4 kez uygulanmaktadır. Böylece saçın sağlığını koruması sağlanır. Ve çok güçlü, parlak ve dolgun saçlarınız olur. Bu yöntem saç dökülmesi şikâyeti olan kişilerin yüzde doksan oranla şikâyetlerine çözüm olmuştur. Fakat saç dökülme şikayeti ilerlemiş olan kişilerde durum biraz daha farklıdır. Saç dökülmesi mezoterapi yöntemi ile çözümlenemiyorsa bu kişilerin saç ekimi yaptırmaları gerekir. Saç ekimi İzmir hastanelerinde çok başarılı şekilde gerçekleştirilmektedir. Mezoterapi yönteminin etkili olmadığı zamanlarda saç ekimi yöntemi başarılı sonuçlar verecektir. Saç ekimi fiyatları bakımından da uygun bir yöntemdir. Saç ekimi fiyat konusunda birçok hastane hastalara yardımcı olacak avantajlar sunmaktadır.

Saç Mezoterapisi Kimlere Yapılmaktadır?

Saç mezoterapisi; saçlarının dökülmesinden fazla şikayet edenlere, saç ekimi öncesinde veya sonrasında mevcut saçlarının korunmasını isteyen hastalara, saçlarında incelme ve zayıflık olduğunu düşünen hastalara, saçlarında parlaklık ve hacim kaybı olan hastalara, ailede ciddi saç dökülmesi şikayeti olan hastalara, yoğun stres nedeniyle saç dökülmesi yaşayan kişilere, saça uygulanan herhangi bir işlem sonucunda saçta ortaya çıkan hasarların giderilmesinde, saçların geç uzaması sorunu olan kişilere, saçların kolay kırılması sönük ve çok bakımsız görülmesi durumunda, gebelik sonrasında oluşan saç kayıplarının tedavisinde, herhangi bir tedavi sonucunda -mesela kemoterapi- saçlarını kaybeden ve bunu telafi etmek isteyen hastalara uygulanmaktadır.

Saç Mezoterapisinin Sağladığı Yararlar Nelerdir?

Saç mezoterapi ilk olarak saç dökülmesini azaltır. Mezoterapi uygulamasının birkaç seansından sonra ne kadar işe yaradığını görürsünüz. Saçlarınız artık dökülmemeye başlar. Ve yavaş yavaş güçlenir. Saç kökleriniz kalınlaşır. Saçlarınız daha dolgun görünmeye başlar. Saçlarınızın ömrü uzar. Saçlarınız çok parlak güçlü ve hacimli görünür. Çok ince tüy şeklinde olan saç telleriniz kalınlaşır ve bakımlı hale gelirler. Saçlarınızın rengi korunur ve saçlarınızın beyazlaması önlenir ya da geciktirilir. Saç mezoterapisi sayesinde birçok hasta saç ekimi yaptırmaktan vazgeçmiştir. Mezoterapi sonrasında oluşan başarılı sonuçlar sayesinde saç ekimi yaptırmaya ihtiyaç duymazlar. Saç mezoterapisi sayesinde saçlarınız dökülmez güçlenirler. Saçlarınızı istediğiniz şekilde uzatırsınız. Saçlarınız mezoterapi sonrasında çok çabuk uzayacaktır. Vitamin eksikliğinden kaynaklı olan saç dökülmeleri de mezoterapi yöntemi ile önlenebilmektedir. Saç mezoterapisi sayesinde saç kökleriniz güç gelir. mezoterapinin etkisi 3-4 yıl sürmektedir. Bu zaman diliminden sonra tekrar uygulanması gerekebilir.

Saç Mezoterapisi Hangi Vakalarda Etkili Olmaktadır?

 • Strese bağlı dökülmeler
 • Mevsim geçişlerindeki (Eylül-Ekim),(Nisan-Mayıs) dökülmeler
 • Donuk,cansız saçlar
 • Metabolik nedenli saç dökülmeleri
 • Gebelik sonrası ani saç kaybı
 • Hormonel ve genetik saç dökülmelerinde bu yöntem, destek tedavisi olarak önerilmektedir.

Mezoterapi saç köklerine etki ederek cansız saçların güçlenmesini sağlar.

Mezoterapide Hangi Tip İlaçlar Kullanılır?

Mezoterapide kullanılan ilaçlar çok çeşitlidir. Bu ilaçlar FDA’nın (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onayladığı, eczanelerde satılan, çoğu bitkisel ürünlerdir. Önemli olan yapılacak karışımda kullanılan ilaçların farmatolojik özelliklerini, birbirleri ile olan etkileşimlerini ve yan etki potansiyellerini iyi bilmektir.

Mezoterapi Saç Köklerinin En Büyük Dostu

Saç Mezoterapisi ile saç gelişimi için gerekli ve faydalı maddeler saç derisine direkt olarak verildiği için saç dökülmesi ve seyrelmesi tedavisinde çok etkili olmaktadır. saç dökülmesini durdurarak saç mezoterapisi yöntemi, diğer yöntemlere göre daha çabuk sonuç vermektedir.

Saç dökülmesi tedavisinde pek çok çeşitli ilaç kullanılmaktadır. Saç dökülmesinde kullanılan ilaçların yanı sıra saç mezoterapisi saç dökülmesini durdurmakta çok faydalı olmaktadır.

Saç Mezoterapisi Fiyatları

Mezoterapi fiyatları ödeme koşullarına göre değişiklik göstermektedir. Mezoterapi saçların dökülmesinde çok etkili bir tedavidir. Ve bu tedavi uygulanırken çeşitli ilaçlar kullanılır. Bu ilaçlar yurt dışından ithal edilmektedir. Saç mezoterapi fiyatları üzerinde kullanılan bu ilaçlar da etkendir. Saç mezoterapisi fiyat olarak çok uygun koşullarla hastalara sunulmaktadır. Hastalara taksitle ödeme imkânı sağlanmaktadır. Mezoterapi fiyat uygulamalarında ön ödemenin etkisi oluyor. Ön ödeme yaptığınız zaman fiyatlar biraz daha uygun oluyor. Mezoterapi fiyatları size sunulan taksit seçenekleri sayesinde rahatlıkla ödeyebileceğiniz tarzdadır. Saçlarınızın bakımlı hale gelmesi için uygulanabilecek en iyi yöntemlerden birisi olan mezoterapi çok uygun fiyat seçenekleriyle hastalara sunulmaktadır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta mezoterapinin standart fiyatlarından çok aşağıda fiyat sunulmasıdır. Çok aşağıda fiyat sunulduğu zaman bunun neden böyle olduğunu araştırmanız gerekir. Sertifikası olmayan merkezlerde uygulama yaptırmayın. Ayrıca uygulamayı yapan kişinin de alanında uzman olması gerekir. Bu konuyu göz ardı etmeyin. Uygun fiyata mezoterapi yaptıracağım derken saçlarınızdan olmayın.

Saçların Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir?

Saç dökülmesi yenilenmenin doğal bir sonucudur. Her gün doğal olarak saçlarımız dökülür ve yerine yenileri gelir. Bir problem durumu olmayan kişilerin saçlarının büyük yüzdesi uzama halindedir. Büyümeyen yüzde ise birkaç ay sonra dökülmeye başlar. Dökülen saçların yerine yeni saçlar çıkmaya başlar. Döngü bu şekilde devam eder. Bir günde kişilerin 50 ile 100 adet saç telinin dökülmesi normal olarak kabul edilmektedir. Normal sınırlarda olan saç dökülmelerinin pek çok faktörü vardır. Saçların seyrelmesi hem kadınlarla hem de erkeklerde görülebilen bir durumdur. Fakat erkeklerde daha fazla görülmektedir.

Saç dökülmesinin birçok neden vardır. Başta gelen nedenler arasında genetik faktörler vardır. Aynı zamanda uygunsuz saç bakımı, kozmetik ürün kullanımı, doğum sonrası saç dökülmesi, yüksek ateş, ağrı, enfeksiyon soğuk algınlığı, tiroit hastalıkları, protein yetersizliği, kullanılan ilaçlar, doğum kontrol hapları, demir eksikliği, mantar hastalıkları, kronik rahatsızlıklar, saç koparma hastalığı, fiziksel veya duygusal stres, menopoz ve yaşlanmaya bağlı nedenler de saç dökülmesi üzerinde etkiye sahiptir.

Genç insanlarda görülen saç dökülmelerinin nedeni protein, vitamin, metal, aminoasit, eksik beslenme, stres, uygunsuz çevre koşulları, değişik hastalıklar ve ilaç tedavileri gibi sebeplerden kaynaklanabilmektedir.

Mevsimsel değişikliklerde saç dökülmeleri üzerinde etkilidir. Hormon bozukluğu olan kişilerde saç dökülmesi görülebilir. Bazı durumlarda saç dökülmelerinin nedeni ciddi hastalıklar olabilmektedir. Bu nedenle saç dökülmesini önemsemek ve tedbir almak gerekir.

İnsanların başında yaklaşık olarak 100 bin adet saç teli bulunmaktadır. Bu saçlar yıkanma ve bazı koşullara göre günde 100 ile 150 tel arasında dökülebilirler. İnsanlarda görülen saç dökülmeleri yaklaşık olarak 2 ay sürmektedir. Fakat 2 ayı geçen saç dökülmeleri müdahale gerektirir. Uzun zaman boyunca saçınızın dökülmesi önemli hastalıkların habercisi olabilir. Ya da saçlarınızı daha iyi bir bakıma almanız gerekebilir.

Tiroit bezlerinin az çalışması durumunda da kişilerde saç kayıpları yaşanabilmektedir. Bu hastalık tedavi edilmediği takdirde kalıcı kök kayıpları yaşayabilirsiniz. Saçlarınızda azalma olabilir. Bu nedenle tiroit rahatsızlığınız varsa bir an önce tedaviye başlamalısınız.

Demir eksikliği de saç dökülme sebeplerinin başında gelmektedir. Demir depolarının azalması da saçların dökülmesi üzerinde etkilidir. Ülkemizde çoğu kişi demir eksikliği şikâyeti yaşamaktadır. Bu nedenle de yoğun olarak saç dökülmesi şikâyeti ile karşı karşıya kalırlar. Bazı kişilerin demir eksikliği engellenememektedir. Böyle durumlarda kişilerin saçlarını dökülmesi yüzünden moralleri bozulabilir. Ama günümüzde teknoloji çok gelişmiştir. Birçok hastalık için çözümler üretilmektedir. Saç ekimi yoğun kayıp yaşayan kişiler için alternatif bir çözüm olabilmektedir. Saç ekimi fiyatları da gayet uygundur. Günümüzde birçok yerde saç ekimi yapılmakta ve hastalara kolay ödeme seçenekleri sunulmaktadır. Böylelikle hastalar sağlıklı ve doğal saçlara kavuşurken saç ekimi fiyatları konusunda da sıkıntı yaşamamaktadır. Saç ekimi İzmir hastanelerinde de çok başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Saç ekimi İzmir hastanelerinde çok uygun fiyatlarla yapılmaktadır. Bu avantajlar sayesinde hastalar saç dökülme problemine çözüm bulabilmektedirler.

Çinko, biotin, B12 vitamini, folik asit eksikliği ve D vitamini eksikliği saç dökülmesinin nedenleri arasındadır. Genellikle diyet yapan kişilerde görülebilmektedir. Saçların yeterince protein alamaması onların yıpranmasına ve dökülmesine neden olmaktadır. Bu nedenle beslenme de saçlar üzerinde oldukça etkilidir. Sağlıklı saçlarınızın olmasını istiyorsanız her bakımdan zengin olan besinler tüketmelisiniz.

Stres saç kaybı yaşanmasının başlıca nedenleri arasındadır. Günümüzde insanların iş yaşantıları ve daha birçok yerde sıkıntı yaşamaları yoğun stres altında kalmalarına neden olmaktadır. Yaşanan bu stres vücudumuzu olumsuz yönde etkilemektedir. Bu nedenle saçlarımız da yaşanan stresten nasibini alır. Saçların dökülmesinin ana nedenleri arasında gelir stres. Stres yüzünden yaşanan psikolojik rahatsızlıklar saçları da etkiler. Bu nedenle stres altında iseniz siz rahatlatacak aktivitelere yönelmeyi ihmal etmeyin.

Fiziksel streste saç dökülmesine neden olabilmektedir. Herhangi bir travma, cerrahi müdahale, kaza geçiren kişilerin saçları dökülebilmektedir. Fiziksel etkenlerde saçlarınız üzerinde etkilidir. Saçlar güçsüzleşir ve bir süre sonra dökülmeye başlar. Fakat bu nedenlerden dolayı oluşan saç dökülmeleri geçicidir.Yaklaşık olarak 6 ay sonra saçlarınız kendini toparlayacaktır. Bu nedenle endişe etmenize gerek yoktur.

Kadınlık hormonları da saç dökülmeleri üzerinde etkili olabilmektedir. Bayanların bazı dönemlerde hormonlarının yoğun olarak değişmesi saçların dökülmesine neden olur. Hamilelik sonrasında genelde bayanlarda saçlarının çok yoğun olarak döküldüğünden şikâyet ettiklerini görürsünüz. Hamilelik sürecinde kadınlar yoğun olarak hormon değişikliği yaşarlar. Doğum sonrasında ise hormonlar normale dönmeye başlar. Hormonların değişmesi kendine gelmesi sürecinde de bayanlarda yoğun saç dökülmeleri görülebilmektedir. Ama bu süreç yaklaşık olarak bir yıl sonra geçecektir. Bayanların doğum kontrol hapları kullanmaları da hormonlar üzerinde etkilidir. Doğum kontrol hapını bırakmak hormonların değişmesine neden olacağından saç dökülmesi yapabilmektedir. Bayanların yaşlanmasıyla birlikte menopoz dönemleri başlar. Menopoz dönemi bayanlar için çok sıkıntılı bir dönemdir. Bu dönemde yoğun olarak hormon değişikliği yaşarlar. Bu nedenle de saçlarda dökülme meydana gelir. Bayanların menopoz döneminde saha fazla strese girmeleri de saç dökülmelerini tetikler.

Kalıtım da saç dökülmesi üzerinde etkilidir. Belli bir yaş diliminde saç kaybı yaşayan aile bireyleri varsa bu diğer nesilleri de etkileyebilmektedir. Aynı yaşlarda sizinde saçlarınız dökülmeye başlayabilir. Saç telleri büyük oranda incelir ve dökülmeye başlar.

Erkek tipi saç dökülmesi adı verilen saç dökülmesinde hormon ve genler etkilidir. Bu iki etkenin birleşmesiyle erkek tipi saç dökülmesi görülebilmektedir. Bu saç dökülmelerini genelde engellemek oldukça güçtür. Kullanılan bazı ilaçlar ve yöntemlerle geciktirilebilir. Fakat kaybedilen saçları geri getirmek oldukça güçtür. Böyle durumlarda saç ekimi yaptırabilirsiniz. Son yıllarda oldukça fazla kişi tarafından saç ekimi yöntemi tercih edilmektedir. Saç ekimi oldukça moda olmuştur. İnsanların saç dökülme şikâyetlerine kalıcı çözümler getirebilmektedir. Saç ekimi İzmir hastanelerinde çok başarılı şekilde yapılmaktadır. Saç ekimi İzmir ilinde çok başarılı hekimler tarafından yapılmaktadır. Saç ekimini çok iyi gerçekleştiren hastaneler merkezler vardır. Burada saç ekimini güvenli şekilde yaptırabilirsiniz. Saç ekimi İzmir hastanelerinde çok büyük avantajlarla yapılmaktadır. Saç ekimi İzmir hastane fiyatları da oldukça uygundur. Saç ekimi İzmir hastanelerinde kişilere özel ödeme seçenekleriyle hastalara sunulmaktadır. Saç ekimi İzmir hastanelerini güvenle tercih edebilirsiniz. Saç ekimi fiyatları sizi zorlayacak cinsten değildir. Saç ekimi fiyatları taksit imkânlarıyla rahatlıkla ödeyebileceğiniz şekildedir.

Polikistik over sendromu da saç dökülmesine etki eden nedenler arasındadır. Bu hastalıkta hormon dengesizliği söz konusudur. Androjen hormonunun fazla olması yumurtalık kistine, kilo kaybına ve saç dökülmesine neden olabilmektedir. Bu rahatsızlığın tedavi edilmesi durumunda saçlarınızdaki dökülmeler normale dönecektir. Hormon dengesizliğinin tedavi edilmesini geciktirmemelisiniz.

Fazla miktarda A vitamini alınmasının saç dökülmesine neden olduğunu biliyor muydunuz? Fazla miktarda A vitamini tüketilmesi, A vitamini içeren ilaçların fazla alınması saç dökülmesini tetikleyebilmektedir. Saçlarınız uzamayacak ve dökülecektir. Fakat A vitamini alımını normale döndürdüğünüzde bu problemde kurtulacaksınız.

Protein eksikliği saç dökülmesi nedenlerinin başında gelmektedir. Bu nedenle yeterli oranda yumurta, balık, et, baklagiller, tahıllar, kabuklu yemiş ve fasulye tüketmelisiniz. Bunların alımını arttırdığınızda protein eksikliğinden kaynaklanan saç dökülmeniz varsa kısa zamanda normale dönecektir.

Bağışıklık sisteminin fazla aktif olmasından dolayı saç dökülmeleri yaşanabilmektedir. Hatta bağışıklık sisteminin fazla çalışmasından dolayı saç kıran olma ihtimaliniz vardır. Bazı kişilerde bağışıklık sistemi saçı yabancı zarar verici bir madde olarak görür ve saçları hedef alarak dökülmelerine neden olur. Belirli bölgede saçın fazlasıyla azaldığını görürsünüz. Çok kötü bir görüntü oluşturan saç kıran hastalığı bazı ilaçlar ile tedavi edilebilmektedir. Ama bazen tedaviler de etkili olamamaktadır. Böyle durumlar özellikle de bayanlarda yaşandığında çok kötü sonuçlar doğurmaktadır. Bayanlar saçlarının çok kötü bir görünüme kavuştuğunu görünce psikolojileri bozulur. Bu duruma çözüm bulunmaktadır. Saç ekimi sayesinde bu problemden kolayca kurtulabilirsiniz. Saçlarınız eskisi gibi gür ve bakımlı görünecektir. Saç ekimi İzmir hastanelerinde çok iyi şekilde yapılmakta ve hastalar mükemmel sonuçlar elde etmektedir. Özellikle saç kıran olan bayanlar saç ekimi İzmir hastanelerinde yaptırabilirler. Tedavi çok kısa zamanda kendini göstermektedir. Saç kıran hastalığına yakalanan birçok kişi saç ekimi İzmir hastanelerinde yaptırmaktadır. Saç ekimi İzmir hastanelerinde güvenilir doktorlar tarafından yapılmakta ve hastalar çok memnun kalmaktadır. Saç ekimi fiyat konusunda da hastaneler yardımcı olmaktadır.

Ani yaşanan kilo kayıpları da saç dökülmesi üzerinde etkilidir. Vücudunuzda yaşanan bu fiziksel değişim saçlarınızı da etkilemektedir. Anı yaşanan kilo kayıplarında kişilerde vitamin ve mineral eksikliği ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle de hastalar saç dökülmesi yaşayabilirler.

Kullanılan bazı ilaçlar da saçların dökülmesinde etkilidir. Kalp hastalığı olanların kullandığı ilaçlar, kanser hastalarının aldığı tedaviler, romatizmal hastalık için kullanılan ilaçlar, cilt hastalıkları için önerilen ilaçlar, antidepresanlar saç dökülmesine neden olurlar. Bu ilaçların yan etkilerini okuduğunuzda çoğunda saç dökülmesi yazdığını göreceksiniz. Kullandığınız ilacın saçınız üzerinde olumsuz etki yaptığını düşünüyorsanız bunu doktorunuzla paylaşabilirsiniz. Eğer kullandığınız ilaca bir alternatif ilaç varsa bir de onu deneyin. Fakat kullandığınız ilaç saçlarınızın dökülmesini etkiliyor diye kendi kendinize ilacı bırakmaya karar vermemelisiniz. Doktorunuzla konuştuktan sonra alternatifler bulmayı denemelisiniz.

Düzenli olarak sürekli yapılan saç şekillendirmesi de saçları fazlasıyla yıpratmaktadır. Saçlarınız yıprandığı için bir süre sonra dökülmeye başlar. Sıkı yapılan örgüler, saça maşa yapmak, saçı düzleştirmek, fön, perma, kullanılan saç spreyleri ya da jöleler saçların bir hayli yıpranmasına neden olmaktadır. Saçlarınız ısı yayan aletlerle direkt temas halinde olduğunda çabuk kırılır. Bu nedenle bir süre sonra dökülmeye başlar. Saçlarınızın sağlığı için bu uygulamaları çok yoğun olarak yaptırmamalısınız.

Yaşlanma da saçların dökülmesi üzerinde etkilidir. Genelde 50-60 yaşından sonra bireylerin saçlarında oldukça azalma meydana gelmektedir.    

Saç Ekimi Nedir?

Saçlarının yoğun olarak dökülmesinden sonra saç kaybı yaşayan hastaların yeniden saçlarını kavuşmaları için uygulanan bir yöntemdir. Saç ekimi işlemi çok başarılı sonuçlar verebilmektedir. Saç ekimi alanında uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Saç ekimi İzmir hastanelerinde alanında uzman kişiler tarafından yapılmakta ve bu nedenle de çok başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Saç ekimi doğal sonuç veren ve oldukça kalıcı olan bir yöntemdir. Kalıcı olması da tercih edilme nedenleri arasındadır. Günümüzde çok başarılı şekilde saç ekimi operasyonları yapılmaktadır. Ve insanların kendi saç kökleri kullanıldığı için oldukça sağlıklı bir yöntemdir. Burada önemli olan bu işlemin doğru bir şekilde yapılmasıdır. Doğru şekilde uygulandığında çok etkili sonuçlar vermektedir. İzmir saç ekimi işlemi hastanelerde ilk önce planlama aşamasıyla başlamaktadır. 

Saç ekimi operasyonu sadece Sağlık Bakanlığı’nın izni ile gerekli şartları sağlayabilen ve plastik cerrahi uzmanı bulunan merkezlerde yapılmaktadır. Saç ekiminin uygun yerlerde yapılmaması ciddi sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Bu nedenle araştırmadan güvenmediğiniz yerlerde saç ekimi yaptırmamalısınız. Saç ekimi İzmir hastanelerinin tümünde uzman doktorlar tarafından yapılmaktadır.

Mezoterapi Kimlere Uygulanmaktadır?

Her yaşta saç dökülmesine maruz kalabilirsiniz. Ama yoğun saç dökülmeleri en çok gençleri rahatsız etmektedir. Genç yaşta saçları yoğun olarak dökülmeye başlayan kişiler panik yaparlar. Her gün ayna karşısında saçlarını incelerler. Saç dökülmesine çözüm aramak için her türlü tedaviyi uygulamaya hazırlardır. Fakat sizin bu durumunuzdan yararlanmak isteyen sizi yanlış tedavilere yönlendirecek olan piyasada pek çok yer bulunmaktadır. Tedavi olmadan önce mezoterapi fiyatları iyice araştırılmalıdır. Saç dökülmesini neden yaşadığınızı ilk önce araştırmalısınız. Saçlarınızın dökülmesinin pek çok nedeni olabilmektedir. Dökülmeler uygulanan bazı tedavilerle çözümlenebilmektedir. Fakat bazı durumlarda dökülen saçlar geri gelmez. Bu gibi durumlarda çoğu tedavi etkili olamamaktadır. Bunun tek çözümü saç ekimidir. Saç ekiminde başta gelen adaylar ekim yapılacak alanın donör sahasına oranı ¾ olan hastalardır. Saç dökülme süreci durmuş olan kişiler saç ekimi yönteminden daha çok fayda görmektedirler. Kullanılacak saç kökleri yeterince gelişmemiş ise ilk önce bu bölgeler farklı tedavilerin uygulanması gerekebilir. Mesela PRP ve saç mezoterapisi gibi yöntemler saçların güçlenmesinde oldukça etkilidir. Mezoterapi fiyatları da oldukça uygundur. Genelde gençlerde başın ön bölgelerinde açıklıklar oluşmaktadır. Saç ekimini yapacak hekim saçın dökülme oranını iyi hesaplamalı ve saç sıklığını buna göre ayarlamalıdır. İzmir saç ekimi hastanelerde alanında uzman kişiler tarafından yapılmakta ve bu nedenle de çok başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Saç Ekiminde Hangi Teknikler Kullanılmaktadır?

Saç ekimi operasyonunda ön plana çıkan iki teknik vardır. Bunlar FUT ve FUE teknikleridir.

FUT tekniğinde saç ekimi yapılacak kişinin bölgesel uyuşturma yapılarak ense kısmından kök hücrelerin bulunduğu bölge alınır. Bu işlemden sonra kök hücreler teker teker ayrıştırılır. Daha sonra özel bir solüsyon içine konularak saç ekimi yapılana kadar burada bekletilir. Alınan hücrelerin çok fazla bekletilmemesi temel kuraldır. Hücrelerin fazla bekletilmemesi operasyonun başarısını belirlemektedir. Bu işlemin hızlı yapılabilmesi için işlemi yapacak ekibin fazla olması gerekir. Tüm kökler daha önceden belirlenmiş olan alanlara ekilir.

FUE tekniği günümüzde daha fazla tercih edilmektedir. Bu yöntemin en büyük avantajı kesi yapılmamasıdır. Özel aletlerle saç kökleri çıkartılır. Bu yöntemde saç kökleri mikro motor aletiyle teker teker zarar verilmeden çıkartılmaktadır.  Daha sonra bu kök hücreler özel hazırlanmış bekleme alanlarına konularak ekime hazır hale getirilmektedir. FUE yönteminin uygulanması için gerekli şartların hastanelerde bulunması gerekmektedir.

Sadece gerekli şartları sağlayan ve plastik cerrahi uzmanı bulunduran merkezlerde FUE işlemi yapılmaktadır. Bu yöntemde saçın derisinin her bölgesinden kök alınabilmektedir.

Saç ekimi İzmir fiyatları bu yöntemlerin kullanılışına göre farklılık göstermektedir. Saç ekimi İzmir hastanelerinde genellikle FUE yöntemi daha fazla tercih edilmektedir. FUE yönteminin uygulanması saç ekimi İzmir fiyatları konusunu etkilemektedir.

FUE ile Saç Ekimi Yönteminin Aşamaları Nelerdir?

Saç ekimi işleminin başta gelen en önemli süreci planlama sürecidir. Bu sürecin çok başarılı bir şekilde yapılması gerekir. Planlama kısmında hasta ile ilgili birçok şey belirlenmektedir. Hastaya kaç adet greft ekileceği,  nerelere greft ekileceği, işlemin ne kadar kaç seans süreceği, hangi kan tahlillerinin isteneceği gibi birçok konu planlama aşamasında ele alınır. Daha sonra kök hücreler gerekli alanlardan alınır. Bu noktada hücrelere çok özenli davranmak gerekir. Bu özenin gösterilmesi işlemin başarılı sonuçlanmasını sağlayacaktır. Aksi takdirde işlemden yeterli verim alınamayacaktır. İzmir saç ekim uzmanları bu işlemi başarılı bir şekilde yerine getirmektedir.

Saç ekimi işleminin ilk başında ense bölgesindeki saçlar tıraş edilmektedir. Saç köklerinin alınacağı kısımlar bölgesel olarak uyuşturulmaktadır. Yapılan özel bir iğne sayesinde hastalar operasyon sırasında ağrı hissetmezler. 

Saç köklerinin alınması uzun süren bir işlemdir. Yaklaşık olarak 3 saat sürmektedir. Saç kökleri mikro motor adı verilen bir alet yardımıyla tek tek alınmaktadır. Daha sonra ki aşama ise alınan saç köklerinin yerleştirilmesi aşamasıdır. Operasyonu yapan hekim bu aşamada ilk olarak ön saç çizgisini oluşturmaktadır. Bu noktada hekimlerin öncü olması ve hastaları yönlendirmesi önemlidir. İzmir saç ekim doktorları tarafından çok iyi şekilde gerçekleştirilmektedir. Hastalara gerekli müdahaleleri çok başarılı şekilde yapmaktadırlar.

İzmir Saç Ekim Merkezi Tarafından Hangi Teknikler Kullanılmaktadır?

Saç ekimi operasyonunda ön plana çıkan iki teknik vardır. Bunlar FUT ve FUE teknikleridir.

FUT tekniğinde saç ekimi yapılacak kişinin bölgesel uyuşturma yapılarak ense kısmından kök hücrelerin bulunduğu bölge alınır. Bu işlemden sonra kök hücreler teker teker ayrıştırılır. Daha sonra özel bir solüsyon içine konularak saç ekimi yapılana kadar burada bekletilir. Bu işlemin hızlı yapılabilmesi için işlemi yapacak ekibin fazla olması gerekir. İzmir saç ekim merkezi  bu işlem için gerekli kadroyu temin etmektedir. Tüm kökler daha önceden belirlenmiş olan alanlara ekilir. Bu yöntem duruma göre 2 ya da 3 defa uygulanabilmektedir. Bu yöntemde kök hücreler neşter yardımıyla çıkarılmaktadır. Bu yöntemde kök hücreler sadece başın belli bölgesinden alınabilmektedir. İşlemin yapılma süresi ise yaklaşık olarak 5 ya da 6 saat sürmektedir. Bu yöntemde dikiş kullanıldığı için iyileşme biraz daha uzun sürebilmektedir. Yaklaşık olarak 2 haftalık bir iyileşme süreci vardır. Bu yöntemde kişilerin ense kısmında doğrusal bir iz oluşabilmektedir.

FUE tekniği günümüzde daha fazla tercih edilmektedir. Bu yöntemin en büyük avantajı kesi yapılmamasıdır. Özel aletlerle saç kökleri çıkartılır. FUE yönteminin bir kere uygulanışı yeterli değilse 6 ay sonra tekrar bir uygulama yapılabilmektedir. FUE yönteminde yapılan operasyon sonrasında ciddi ağrılar görülmemektedir. Bu yöntemde saç kökleri mikro motor aletiyle teker teker zarar verilmeden çıkartılmaktadır.  Daha sonra bu kök hücreler özel hazırlanmış bekleme alanlarına konularak ekime hazır hale getirilmektedir. FUE yönteminin uygulanması için gerekli şartların hastanelerde bulunması gerekmektedir.

 


Arşiv

Sitede yayınlanan uzman görüşleri, makaleler ve diğer her türlü içerik yazarın kendi görüşleridir. Burada verilen bilgiler ve yapılan hasta sohbetleri profesyonel tıbbi tavsiye, teşhis ve tedavi yerine geçmez. Bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı doktorunuzdan veya diğer sağlık profesyonellerinden tıbbi yardım almayı ihmal etmeyin ve geciktirmeyin. Eğer acil bir sağlık sorununuz olduğunu düşünüyorsanız bir sağlık kuruluşuna başvurun.