Dermatoloji

Dermatoloji pratiğinde insan hayatında sıklıkla karşılaşılan sivilce, mantar, sedef, ekzema, alerji, saç dökülmeleri, saçkıran, ben analizi, leke tedavisi, vitiligo, liken ve atopik dermatit gibi hastalıkların tanı ve tedavisine poliklinik hizmetleri çerçevesinde devam ediyoruz.

Zaman içerisinde her şeyde olduğu gibi dermatoloji pratiğinde de bir çok ilerlemeler kaydedilmiştir. Artık bir çok hastalıkta hem tanı koymada hem de tedavide gelişen teknolojinin bize sağladığı aparatlardan yararlanmaktayız. Daha öncesinde tedavi edilemez denilen hastalıklar artık tedavi noktasında veya hayatı olumsuz yönde etkilemeyecek derecede azaltmayı başarmaktayız. Dermatolojik hastalıkların bir çoğu yalnızca poliklinik şartlarında muayene ile tanı konulurken bazılarına ise bazı tetkik ve tahliller istenmesi gerekir.

Örneğin beyaz bir leke vitiligo da olabilir, alerjiye bağlı da olabilir(pityriazis alba), mantara bağlı da olabilir(pityriazis versicolor), bir bene bağlı da olabilir(nevus depigmentozus), doğumsal da olabilir (nevus anemikus). Bu yüzden hastaların lezyonları gördüğünde internetten araştırıp bir hastalığa saplanıp kalmak yerine konunun uzmanı olan bir doktora danışarak doğru tanı konup gerekirse tahlil yapılması veya hekim uygun görürse direk tedaviye başlaması çok önemilidir. Derimiz bir çok hastalığın belirtisi veya direk kaynağı olabilir. Ona özenle bakıp derimizi dermatologlara emanet etmeliyiz.

Uz. Dr. Onur ER

Dermatoloji

ADI SOYADI: Onur ER DOĞUM YERİ – YILI: UZMANLIK ALANI: Dermatoloji ÖĞRENİM: ÇALIŞTIĞI KURUMLAR: YABANCI DİL: ÜYE OLUNA [...]

Lazer Lipoliz

Göz Altı Işık Dolgusu

Çene Dolgusu

Yanak Dolgusu

Mini Yüz Germe

Gençlik Aşısı

Nem Aşısı

Leke Tedavisi

Gıdı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Burun Dolgusu

Nazolabial Dolgu

Yağ Enjeksiyonu

Ben (Nevus) Alımı

Terleme Botoksu

Mezoterapi